Ez az oldal sütiket használ a felhasználói élmény javítására. Ha bővenn infót szeretnél arról, hogy használjuk a sütiket, ide kattintva részletesen is el tudod olvasni adatvédelmi tájékoztatónkat.
Kategóriák / Termékek

Sztrájkolnak a videójáték szinkronhangjai

Július 26-án elsöprő többséggel 98,32%-os igen mellett sztrájkot hirdettek a videójátékipar szinkronszínészei.

Több mint 160.000 sztrájkoló nem vette fel a munkát július 26-án. Többek között az EA-nál, Activision, Ubisoft és a Disneynél készülő új játékokkal kapcsolatban történtek a fennakadások, mivel a szinkronszínészek azt szeretnék elérni, hogy a videójáték gyártó cégek, ne cserélhessék le őket következmények nélkül AI-re úgy, hogy közben az ő hangjukon szólal meg egy adott karakter. A sztrájk addig fog tartani, amíg nem fogadnak el egy kritikus AI védelmet a színészeket képviselő szakszervezet.

A szervezettel kapcsolatban álló játékfejlesztők már felajánlották a szakszervezetnek az AI védelmet, ami magába foglalja a beleegyezés és tisztességes díjazás megkövetelését, viszont a szakszervezet nem fogadta el ezt, így még tovább húzódhat az egész folyamat.

A SAG-AFTRA szakszervezethez (ők voltak 2023-ban azok, akik a forgatókönyv írókat is képviselték a sztrájk idején) tartozó videójátékos hang és mozgásrögzítői színészei az mesterséges intelligencia által nyújtott helyettesítés ellen sztrájkoltak, mivel egyre több helyről volt olyan visszajelzés, hogy illetéktelenük használtak fel egyes hírességek hang és képmásán alapuló anyagot vagy adott esetben a színész munkáját AI-al helyettesítenék, akkor ezzel kapcsolatban szeretnének biztosítékot, hogy ne lehessen csak úgy ezeket bármikor, a felelősség megkerülésével használni és hogy ezek milyen kárpótlással járnának a jövőben.

Az AI hangok kétségtelen, hogy nagy előrelépés tud lenni a szinkroniparban is, több helyen is alkalmazzák a technológiát karakterek megszólításához, viszont még nem tudnak olyan meggyőzően tudnak hangot utánozni, hogy az annyira meggyőző legyen, hogy azzal lecseréljenek egy szinkronszínészt.

A Stellaris valódi színészek hangján alapuló AI hangokat használ, ellenben a Paradox stúdió ezért jogdíjat fizet azoknak a színészeknek, akiktől a AI tanulhat.

Tartalomhoz tartozó címkék: GAMER HÍREK